معرفی کتاب همسفر شهدا:زندگی نامه و خاطرات سیدعلیرضا مصطفوی

ساخت وبلاگ
چکیده : يكشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۳۷ ب.ظ نام کتاب: همسفر شهدانویسنده:گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادیناشر... با عنوان : معرفی کتاب همسفر شهدا:زندگی نامه و خاطرات سیدعلیرضا مصطفوی بخوانید :

يكشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۳۷ ب.ظ

نام کتاب: همسفر شهدا
نویسنده:گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
ناشر : امینیان
تعداد صفحه:168

قیمت:65000 ریال

معرفی کتاب:
کتاب همسفر شهدا کاری از گروه فرهنگی ابراهیم هادی،زندگینامه ودست نوشته ها و خاطراتی از طلبه بسیجی سید علیرضا مصطفوی است که در تابستان 88 وپس ار بازگشت از مناطق عملیاتی جنوب برای همیشه به یاران شهیدش پیوست.
تازه به دنیا آمده بود که جنگ به پایان رسید. سالها بعد وارد بسیج شد و پایگاه را متحول کرد. مسئول فرهنگی شد و فرهنگ محله را تغییر داد. شهدا را ندیده بود اما آنها را خوب می شناخت. طلبه ای سخت کوش و مداحی دلسوخته بود. مطیع ولایت بود. کلام رهبر برای او فصل الخطاب بود. تابستان هشتادو هشت و در آخرین سفر راهیان نور گفت: زمان پرواز رسیده، این آخرین سفر من است! از سفر که برگشت، شهدا به استقبالش آمدند. سید علیرضا مصطفوی به سفر دیگری رفت. همراه با شهدا، برای همیشه.

برشی از کتاب همسفر شهدا:
از بدی دل بستن به مال دنیا می گفت. اما قبل از همه خودش به آن عمل می کرد می گفت: خداوند در قرآن فرموده : مومنین از آنچه خداوند روزی داده انفاق کنند. اینکه اضافه مال را بدهی می شود صدقه اما باید از آنچه به آن علاقه داری بگذری.
کت و شلوار بسیار زیبایی داشت. در مراسمات جشن اهل بیت می پوشید. اوایل سال 88 بود. یکبار گفتم: سید این کت و شلوار رو چند خریدی؟ پرسید: چطور؟ گفتم اگه جایی سراغ داری که قیمت مناسب می فروشه به ما معرفی کن . رو به من کرد و گفت: سایز من به تو می خوره ، فردا برات می یارم!

همان شب کت و شلوار خودش را داد خشکشویی . فردا آورد و تحویل من داد . هرچه اصرار کردم بی فایده بود.
سید می گفت:این یک هدیه ناقابل است برای شما! فقط از شما مخواهم برام دعا کنی شهید بشم!


  • موافقین۰ مخالفین۰
  • ۹۶/۰۵/۲۹
  • کتابخانه فدک
معرفی,کتاب,همسفر,شهدازندگی,نامه,خاطرات,سیدعلیرضا,مصطفوی,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 4 شهريور 1396 ساعت: 1:23